מתכון לסבון של פעם

 
בחרתי החודש לחבר פורמולה לסבון עבור כל אותם אנשים ש- “מתרפקים” על זיכרונות העבר ומחפשים את הסבונים המוגדרים “סבון של פעם”.
מהו הסבון של פעם?
מלאכת מקצוע הכנת הסבון ,ידוע שהכנת סבון משמן נוזלי “ניגר”, כמו שמן זית, יעניק לנו סבון קשה. כך היו “הסבונים של פעם”. הסבונים שהכילו בעיקר שמן זית היו סבונים קשים מאוד.
היום א
 
נו משתדלים לא להגזים בכמות שמן הזית כדי שהסבון יהיה נעים למגע וישאיר לחות על גבי העור .לכן פורמולת הסבון הזו מכילה 50% שמן זית, ועדיין מתקבל סבון קשה אך נעים לשימוש.
הפורמולה מכילה יחסית מעט מים, כדי שהסבון יתייבש במהירות.
את הסבון יש להכין על פי כל כללי הבטיחות להכנת סבון, ועל פי חוקי ההכנה שנלמד בקורס הרקיחה.
 

חישוב ב %

20

5

50

15

10

15

10

חישוב בגרם

140

35

350

105

70

93

70

 
 
זהו המתכון להכנה של סבון . חשוב מאוד לעבוד לפי כללי העבודה וההכנה של סבון טבעי
 

לעוד פוסטים שאולי יעניינו

מאמרים
דורית יוסף

עור

עור העור הוא איבר חשוב.הוא נמצא במרכזו של הפן האסתטי ומהווה שריון והגנה. במיוחד לנו הרוקחים הטבעיים וכל אותם אנשי מקצוע שטיפוח האסתטי של העור

קרא עוד»
Uncategorized
דורית יוסף

אוּרֵאַה

תכשרים קוסמטיים מכילים לא פעם חומר בשם אוראה כדי לטפל בעור חסר לחות או קשקשי .האוראה שמשתמשים בקוסמטיקה הוא סינטתי ואינו מכיל מרכיבים מן החי.

ואם זאת תכשירים שמכילים אוראה נחשבים לבטוחים לשימוש שכן רמת הרעילות של האוראה נמוכה מאוד

יתרונות האוראה לעור הם רבים : האוראה משמש להוספת לחות , מעודד התחדשות תאי עור , הטיפול בעור מתבצע בשכבות העמוקות בזקיקים ובכך מעודד את התפקוד התקין של פעילות טבעית של לחות ותפקוד עור תקין .

קרא עוד»
מאמרים
דורית יוסף

הלחות בעור וכיצד לשמור עליו

כשאנו מודדים את כמות הלחות שבעור אנו מודדים כמה מולקולות מים יש בו . הפעת הלחות על העור משפיעה על מראה העור . כאן נלמד כיצד לשמור על הלחות ואיזה חומרי גלם להוסיף כדי להוסיף לחות

קרא עוד»

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *