סודות היופי של אסתר

Sammlung_Braginsky_Megillah2

Sammlung_Braginsky_Megillah2

בחג פורים מרבים בשמחה ובקריאת המגילה. בקריאה מעמיקה מתגלה סיפורה של אסתר כאחד מסיפורי הגבורה הנשיים החבויים בין הטקסטים המקראיים. גיבורה זו נבחרה מבין נשים רבות בפרס, יופייה המנצח ואישיותה הכובשת גרמו למלך אחשוורוש לבחור בה מכל הנשים.

להפוך למלכה ממקום כלכך צנוע הוא מסע רוחני שמצריך חיזוק נפש וגוף, ולא יזיק גם חיזוק של היופי החיצוני. והנה סודותיה של אסתר ליופי שכבש את המלך:

וּבְהַגִּיעַ תֹּר נַעֲרָה וְנַעֲרָה לָבוֹא אֶל-הַמֶּלֶךְ אֲחַשְׁוֵרוֹשׁ, מִקֵּץ הֱיוֹת לָהּ כְּדָת הַנָּשִׁים שְׁנֵים עָשָׂר חֹדֶשׁ–כִּי כֵּן יִמְלְאוּ, יְמֵי מְרוּקֵיהֶן:  שִׁשָּׁה חֳדָשִׁים, בְּשֶׁמֶן הַמֹּר, וְשִׁשָּׁה חֳדָשִׁים בַּבְּשָׂמִים, וּבְתַמְרוּקֵי הַנָּשִׁים. (אסתר פרק ב' פסוק י"ב)

מוצגת בפניכם אישה שהקדישה שנה מחייה לטיפוח. שאלה שמעניינת אותי היא אילו כלי טיפוח היו מקובלים לפני כ 3000 שנה? נמצא כי סודות היופי של נשות המקרא היה טוב משלנו, נקי מרעלים ומחומרים משמרים, וכל המרכיבים שהשתמשו בהם בתקופות עתיקות מתגלים שוב והופכים לחדישים ולמהפכניים. לגלות את סודות היופי של נשות המקרא הוא, למעשה, לגלות מחדש את יופיינו הטבעי ואת הכלים הבסיסים לשמירה על עור צעיר ורענן.

אסתר רחצה במור במשך שישה חודשים. מהו תפקידו של המור ברקיחה ובטיפולי היופי? אנו פוגשים את שמן המור כשמן מרכזי לאורך כל ההיסטוריה. הוא חלק ממשחת הבושם שאלוהים נותן למשה, ידוע לנו כי יוסף נמכר לישמעאלים, שהעבירו מור למצרים.  על פי כתבים וממצאים בקברים עתיקים, נמצא המור בחרסים ובמרקחות יופי, כולל מרקחת לאיפור העיניים, קליאופטרה נהגה להעצים את יופייה באמצעות המור.

מהי חשיבותו הקוסמטית שמלווה את אסתר ואת בני ישראל בימי המקרא?

השילוב של מור ולבונה, שתפקידו היה לרכך ולעדן את עור הפנים ובמניעת התקמטות העור נמצא בעקביות.

השם מור לקוח מהמילה העברית "מר". בית המקדש נבנה על הר המוריה ששמו נקרא על שמו של המור.

המור מציין לא פעם כ"ראש כל הבשמים " והבושמיים העתיקים אכן שילבו מור כמקבע ריחות והוא שמן מרכזי וחשוב ברקיחה. במקדשים רבים השתמשו בו כשרף וגם בבית המקדש היה בין השרפים שבערו בשילוב עם הלבונה. בעולם העתיק למור היתה חשיבות רבה וערכו היה כזהב. המצרים הקדמונים שרפו מור כחלק מהפולחן העתיק.  כמו כן, מאמינים כי מור היה מרכיב חשוב בתערובת ששימשה לחניטת הגופות במצרים העתיקה. ערכו הקוסמטי היה רב לא פחות.

המור הוא, למעשה, שרף מצמח Commiphora myrrha .ניתן לראות זנים רבים לשיח זה בקניה, אתיופיה, סומליה ותימן. השיח יבש במרבית השנה. מבחינה נפשית, לקורת המור או לשמן המודף במבער יש יכולת לעודד ולחזק בתקופות שחשים חולשה, אפטיה וחוסר רגישות. כמו כן, מרגיע בזמן סערת רגשות.

למור יכולת קיבוע ושמירת הלחות, אני מצרפת מתכון למקבע איפור. זהו תרסיס קל ונוח לריסוס הפנים כדי לקבע את המייק אפ במהלך היום או סתם להתרעננות.

מקבע איפור

חומרים:

006

מכל תרסיס 100 מ"ל

10 מ"ל  אלכוהול 96% לבליעה

10 טיפות של שמן הלבונה

90 מ"ל הידרוסול מור

אופן ההכנה:

  1. ממלאים מכל תרסיס באלכוהול.
  2. מוספים את שמן הלבונה וממתינים כ 5 דקות תוך כדי ערבוב וניעור הבקבוק. פעולה זו פותחת את שמן הלבונה במיכל.
  3. מוסיפים את הידרוסול המור.

מבחינה פיזית, למור תכונות מייבשות ומקלות מאוד כאשר הריאות מלאות בליחה, ולכן הוא יהיה יעיל לטיפול בברונכיט, בהתקררות, ובכאבי גרון .

למור תכונות מחטאות חזקות, ולכן הוא יעיל מאוד לכל הבעיות ודלקות החניכיים, אפטות ופצעים מוגלתיים בחלל הפה, יעיל לטיפול בהליטוזיס (באשת הפה). ולכן ניתן לגרגר מי מור (הידרוסול של מור) פעמיים/שלוש פעמים ביום.

**את כל חומרי הגלם וההידרוסולים ניתן להזמין דרך האתר או ישירות בטלפון

מתכון למי פה טבעיים

מי פה תעשיתים מלאים ברעלים, ובכלל למה לקנות מי פה כאשר הרקיחה כל כך פשוטה?

80 מ"ל חומץ תפוחים

4 כפות וודקה (אפשר להחליף את חומץ התפוחים ב 90 מ"ל וודקה)

כף תמצית תה ירוק

1 כפית גליצרין

10 טיפות שמן אתרי מנתה

10 טיפות שמן אתרי לימון

5 טיפות שמן מור

מכניסים את המרכיבים למכל של 100מ"ל לאחסנו במשך 4 ימים בארון סגור, לנערו את התערובת מדי פעם. ואחרי תקופת הבשלה זו להשתמש בה לחיטוי הפה.