סבון טבעי

סבון הוא מוצר בסיסי, שהאדם משתמש בו יום-יום על בסיס קבוע. לעתים אנו מסבנים את גופנו יותר מפעם אחת ביום
אך , הידעתם כי לסוג הסבון בו תבחרו להשתמש חשוב כחלק משמירה על מערכת חיסונית חזקה.

הסבון הטבעי של אמה לורה Ama Lurra כמסייע למערכת החיסון

העור שלנו הוא השריון המגן על הגוף, מעין קו הגנה ראשוני ששומר עלינו מפלישת חיידקים דרכו העור. לעור שכבת הגנה טבעית הנקראת NMF(natural moisturizing factor) אחד האלמנטים החשובים לשמירה על עור בריא הוא שמירה על ה-NMF .

שכבה זו שומרת על העור מבחינות רבים :

  • מניעת התייבשות ואיבוד נוזלים
  • היווצרות קרעים זעירים שנגרמים עקב מהתייבשות ואליהם יכולים לחדור מזיקים.
  • שמירה על רמת חומציות ייחודית לעור שמקשה על המזיקים להתיישב עליו.

מוצרים תעשייתיים מכילים חומרים קשרים, דטרגנטים חזקים ומסירי שומן, דוגמת:SLS,SLES הפוגעים בשכבת ההגנה החשובה הזו וכך מסכנים אותנו וגורמים לחיידקים לחדור לעור כי הוא נהיה חלש ופגיע.

תפקידו של הסבון הטבעי

ייצור סבון טבעי, בשיטות מסורתיות כסבוני אמה לורה השומרות על ערכי הוויטמינים והמינרלים ב100% אינם מכילים דטרגנטים חזקים או חומרים זרים, כמקציפים או משמרים. תפקידו של הסבון כזה לנקות את הלכלוך בלי לפגוע בשכבת ה-NMF ובמקביל, להזינו בכל המרכיבים הנפלאים המצויים בשומן הצמחי, שמן זית ידוע כשומר על יופי ועידון העור, כמו גם שמן הקוקוס והדקל. מוצר טבעי זה המכיל שמנים אלה ישמור, יגן, ייפה את העור ולא יסכן את תפקידו המגן של העור כמו מוצרים טבעיים.

למה כדאי להשתמש בסבון מוצק ולא נוזלי?

הסבון המוצק  מיוצר בתהליך קר ובייבוש ארוך ולכן קשה להכניס בו חומרים זרים. הסבון הנוזלי, אפילו אם הוא סבון טבעי נוזלי, מכיל כמות גדולה של מים וכיוון שהם נוטים להתעפש בקלות יש צורך בחומרים משמרים. זאת לעומת הסבון המוצק  ולכן מומלץ להשתמש בו.

img_6237

מניסיוני הרב בטיפול טבעי בעור, למדתי שכל שינוי במצב העור או מחלה: כאטופיק דרמטיטיס, סבוריאה, פסוריאזיס או אקזמות שונות, דרוש גם שימוש בסבון טבעי המקל מייד על תסמיני המחלה ומאפשר לו ריפוי יעיל יותר.